itthon » 1 Leírás » A társadalomról szóló óra technológiai térképe. Társadalomismeret óra technológiai térképe „Adók” témában

A társadalomról szóló óra technológiai térképe. Társadalomismeret óra technológiai térképe „Adók” témában

Társadalomismeret óra technológiai térképe 11. évfolyam.

Tanár: Usoltseva Anastasia Evgenievna történelem, jog, közgazdasági és társadalomtudományi tanár MKOU „10. számú középiskola”, Shadrinsk, legmagasabb kategória.

Az óra témája: Adók

Az óra célja:

Az adók lényegének és szerepének feltárása az ember, a társadalom és az állam életében.

Feladatok:

Tantárgy:

alapismeretek frissítése;

tudás átadása új feltételeknek.

Metasubject

a) oktatási:

A középiskolások politológiai kompetenciájának fejlesztésének elősegítése;

elősegíti a tanulók kompetenciáinak fejlesztését az összehasonlítás, csoportosítás, elemzés és szintézis terén;

az oktatási feladatok elvégzéséhez szükséges információk keresése az internet, szövegek, újságok stb. kínált lehetőségeivel.

b) szabályozási:

elősegíteni a tanulókban az önkontroll és a kölcsönös kontroll gyakorlásának képességét, a nevelési-oktatási tevékenység önértékelését, a nevelési feladat elfogadásának és megtartásának képességét.

c) kommunikatív:

megfelelően használja a kommunikatív, elsősorban a beszédet, a különféle kommunikációs problémák megoldásához szükséges eszközöket, monológ állítást konstruál;

lehetővé teszi, hogy a csapattagok eltérő álláspontot képviseljenek, beleértve azokat is, amelyek nem esnek egybe az övével;

használja a beszédet cselekedeteinek szabályozására.

Személyes:

a tudomány és a társadalmi gyakorlat jelenlegi fejlettségi szintjének megfelelő holisztikus világkép kialakítása, figyelembe véve a modern világ társadalmi, kulturális, nyelvi, szellemi és politikai sokszínűségét;

a demokratikus értékek iránti elkötelezettség előmozdítása;

a tanulás iránti felelősségteljes attitűd kialakítása.

A témakör alapfogalmai: adók, adó alanya, adózás tárgya, adóalap, adózási időszak, adókedvezmény, progresszív adózás, regresszív adózás, arányos adózás, adórendszer felépítése.

Az óra típusa: az Egységes Államvizsgára való felkészülés során az ismeretek, készségek és képességek integrált alkalmazásának leckét.

Felszerelés: tanári számítógép, videóanyag, órai szótár, segédanyagok, tankönyvek, füzetek

A lecke lépései

Tanári tevékenység

Diák tevékenység

Az UUD a tanár és a diák tevékenységéből alakult ki

I. Szervezési szakasz.

Diákok köszöntése.

Köszöntjük a tanárt és egymást.

Személyes UUD: Az oktatási és kognitív tevékenységhez való érzelmi hozzáállás megnyilvánulása.

II. Az ismeretek frissítése.

Célok és célok kitűzése.

Motiváció a tanulók tanulási tevékenységéhez

Feladat: nézd meg a diát (1. dia) a táblán politikai személyiségek különféle nyilatkozatai láthatók, mindegyik ugyanarra a témára vonatkozik.

Kérdések a nyilatkozatokkal kapcsolatban:

Meséljen egy kicsit az önnek tetsző politikai személyiség életrajzából, akinek a mondása a dián szerepel

Feltárja az egyes állítások fő jelentését?

Mi a mai óránk témája?

Hogyan döntöttél a téma mellett? ( 2. diaszám)

Tekintse meg a bemutató dián lévő állításokat, és válaszoljon a tanár kérdéseire.

Határozza meg az óra témáját, célját és céljait

Kognitív UUD: a szükséges információk kinyerése a nyilatkozatokból;

élettapasztalatának frissítése; kiemelve a problémát.

Kommunikatív UUD: a beszélgetőpartner meghallgatásának képessége;

Kérdések megválaszolásának képessége.

III. Az "Adók" téma megismétlése

1.Egyéni munka.

2. Egységes államvizsgára való felkészítés

3.4. Frontális szóbeli munka

5. Csoportmunka kártyákkal

6.Szóbeli munka

7. Csoportmunka adaptálatlan szöveggel

8. Egyéni munka kifejezésekkel

1. Az asztalán az Orosz Föderáció adótörvénykönyve van, az Ön feladata:

1.keresse meg, és első bekezdésként írja le röviden a füzetébe az „adók” fogalom definícióját.

2. Az Orosz Föderáció Adótörvénykönyvében megadott meghatározásból válassza ki az adók főbb jellemzőit, és írja le azokat a második bekezdésként a jegyzetfüzetébe.

E munka után ellenőrizzük a munka eredményét, és összehasonlítjuk a prezentációs diák adataival (3.,4. dia)

2. Emlékezzünk a főbb adónemekre, és végezzünk el egy egységes társadalomismereti államvizsga-feladatot (5. dia)

3. Miért nevezik ezeket az adókat közvetettnek?

Mi az a jövedéki adó?

Milyen áruk esnek jövedéki adó alá államunkban?

4. Az adókat nemcsak az adózás tárgya szerint osztják fel, hanem más szempontok szerint is. Nevezze el ezt a funkciót, és írja be a megfelelő felosztást negyedik bekezdésként a füzetébe.

5. Osszuk csoportokra, és hajtsák végre a kártyákon szereplő feladatokat az „Adófajták” témában.

(1. sz. melléklet)

6. Melyek az adók fő funkciói?

7. Csoportokban dolgozzon nem adaptált szöveggel, és fedje fel az egyes adófunkciók lényegét (2. sz. melléklet)

8. A dia különféle kifejezéseket mutat be az Adók témakörhöz kapcsolódóan. Hozzon létre egy klasztert ezekből a kifejezésekből (6. dia)

1. A srácok szakirodalommal dolgoznak és fogalmakat alkotnak az adókról, annak főbb jellemzőiről és jellemzőiről.

Egyéni munka után füzetekben és diákon hasonlítjuk össze az eredményeket.

2. A tanulók kétféle adót neveznek meg: közvetlen és közvetett.

Az Egységes Államvizsgához hasonló feladatot hajtanak végre a füzetükben, és ellenőrzik a feladatot.

A füzetbe a tanulók felírják a harmadik bekezdésben szereplő adónemeket: a) közvetlen, b) közvetett.

3.4. A tanulók szóban válaszolnak a tanár kérdéseire. A jegyzetfüzet negyedik bekezdésébe írja fel az adófajtákat területi alapon: a) szövetségi, b) regionális, c) helyi

5. A tanulókat csoportokra osztják és teljesítik a feladatot

6. A tanulók felsorolják az adók funkcióit, és ötödik tételként jegyzik fel a füzetükbe

7. A tanulók csoportokban I.A. tudományos cikkének szövegével dolgoznak. Makarova „Az adók funkciói” Szóbeli vita

8. A tanulók klasztert alkotnak

Kognitív UUD: A szükséges információk kiemelésének képessége a szövegből.

Kommunikatív UUD: a kérdések megválaszolásának és az elvtársak válaszainak meghallgatásának képessége.

Szabályozási UUD: gondolatai megfogalmazásának képessége.

Kognitív UUD: problémafelvetés és -megoldás képessége

Kommunikatív UUD: tárgyalási és közös döntési képesség; csoportban való munkavégzés képessége

Szabályozási UUD: tevékenységeinek megtervezésének képessége.

IV. A tudás megszilárdítása. Az ismeretek alkalmazása az egységes államvizsgára való felkészülés során

Társadalomismeret óra technológiai térképe a következő témában: „Állam”.

11. évfolyam

Cél: megmutatni az állam lényegét és jelentőségét.

Feladatok:

Nevelési: hozzájárulnak az államról, annak jellemzőiről, formáiról, funkcióiról alkotott elképzelés kialakításához;

Nevelési: a kritikai gondolkodás fejlesztése, a különféle forrásokkal (tankönyv, szóróanyag) való munkavégzés készségeinek fejlesztése, a kapott információk megtalálásának, kritikai értékelésének, rendszerezésének, ok-okozati összefüggések meglátásának, kommunikációs készségek fejlesztése, a megszerzett ismeretek alkalmazásának képessége;

Nevelési: a tanulók állampolgári helyzetének, jogi kultúrájának, önálló ítélőképességének ápolására.

Az óra típusa: Új anyagok tanulása.

Technológiák: A kritikai gondolkodás technológiája.

Tanítási módok:

    Szóbeli;

    Részleges keresés;

    Vizuális és szemléltető;

Képzési formák:

    Egyedi;

    Csoport;

    Kollektív;

Felszerelés:

    Tankönyv, 11. évfolyam, alapszint, szerkesztette: A. I. Kravcsenko, E. A. Pevcova. M. „Orosz szó”, 2011

    Társadalomtudomány. Egy teljes kézikönyv az egységes államvizsgára való felkészüléshez, szerkesztette P. A. Baranov, A. V. Voroncov, S. V. Sevcsenko. Kiadó "Április", 2008

    ICT, zenei központ.

    Kiosztóanyagok (szövegek, diagramok, táblázatok)

    Egységes államvizsga-feladatok gyűjteménye - 2015. Kiadó "Április", 2014.

    Előadás a leckéhez.

A lecke lépései:

    Megértés.

    Visszaverődés.

    Összegezve.

    Házi feladat.

Az óra eredményei:

Tud:

    Mi az állam?

    A területi struktúra jelei, funkciói, formái.

    Az állam keletkezésének elméletei.

Képesnek lenni:

    Szöveg elemzése;

    Magyarázza és fogalmazza meg a fogalmak jelentését;

    Levonni a következtetést;

    Problémás feladatok elvégzése;

    Töltse ki a ZHU táblázatot;

    Védje meg saját nézőpontját;

Az órák alatt:

1. Szervezeti mozzanat.

2. Hívjon

Feladat: pozitív motiváció kialakítása, a tanulók bevonása a tevékenységekbe

Tanári tevékenység

Diák tevékenységek

A tanár köszönti a tanulókat. Megkérdezi, milyen színű a srácok hangulata az óra elején. Ezután a tanulók felhívják a figyelmüket a képernyőn megjelenő szituációra.

Megtett intézkedések

Megalakult UUD

Üdvözlet a tanároktól

Gyors indítás

Figyelmesen nézze meg a videoklipet. (1. sz. melléklet)

Kérdések: Milyen politikai intézményről beszélünk?

Töltse ki a táblázat 1. oszlopát. A beszélgetés után állapotdiák jelennek meg. Ötletelés. Mi az állam? Kérdések: Minden területet államnak lehet tekinteni a probléma megoldása érdekében? Ön szerint mit kell tudnunk az államról? A tanár a tanulókkal együtt alakítja ki az óra céljait. Az óra céljai ezután kiemelésre kerülnek az előadásban.

A diákok válaszolnak a kérdésekre. Minden tanuló beírja az 1. számú melléklet első oszlopába a táblázatba, hogy „mi az állapot” „Tudom”. A tanulók kitöltik a második oszlopot. Tegyünk feltételezéseket a lecke céljairól.

Eredmény: A tanulók aktív bevonása a munkába. A tanulók önállóan fogalmazzák meg és fogadják el az órai célokat.

    Megértés:

Feladat: tanulmányozza a tankönyvi anyagot 17. §, hogy ismereteket szerezzen az állam jellemzőiről, funkcióiról és formáiról; képességek fejlesztése: a legfontosabb kiemelése, munka tervezése, összefoglalása.

Tanári tevékenység

Diák tevékenységek

A tanár felhívja a tanulók figyelmét a képernyőre. Szavak vannak a dián.

Gyakorlat.

A javasolt szavakból adja össze az állapot kifejezés definícióját:

Egy adott ország politikai szervezete, szervei és kormányzati struktúrája, rezsim típusa, beleértve.

Az állapot jeleinek megismeréséhez a tanulókat meg kell fejteni a képen, és azonosítani kell az állapot jeleit. (a képen az állapot jelei a képeken titkosítva vannak) A tanulók meghallgatása után a tanár az állapot jeleit megjeleníti a képernyőn.

    Egyetlen terület;

    Egységes területirányítási rendszer;

    Egységes törvényrendszer;

    Monopólium az erőszak legális alkalmazására;

    adókivetési jog;

    Kötelező államtagság - állampolgárság;

    A társadalom képviselete nemzetközi szervezetekben;

    Szuverenitás. A táblákon kívül az állam funkciói is vannak (lásd a szöveg kiegészítését a 3. oldalon. Lásd a hátoldalon található dobozt).

Tanár szava. A világ összes államát forma szerint osztják fel. A következő államformák vannak (prezentációs dia)... De a mai órán az állam területi szervezetére fogunk figyelni.

A KUK funkció segítségével (mindenki mindenkit tanít) beszélje meg a tanulókkal az állam funkcióiról szóló anyagot. Ehhez a tanulók szövegtöredékeket kapnak az állam belső és külső funkcióival. Néhány percig olvassák az anyagot, majd elkezdenek szabadon mozogni az osztályteremben, megosztva tudásukat.

A tanár csoportokra osztja a tanulókat. Minden csoport kap egy órai feladatot egy feladatlapon.

1. csoport – „Egységes állam”

2. csoport – „Föderáció”

3. csoport – „Konföderáció”

A tanár összehangolt csoportmunkát végez: tanácsot ad, irányítja a tanulók tevékenységét.

Megtett intézkedések

Megalakult UUD

A tanulók szóban alkotnak definíciót, majd összehasonlítják a valódi definícióval.

A tanulók párban dolgoznak az illusztrációval. Strukturálja a kapott információkat. A tanulók aktívan részt vesznek a munkában.

A tanulók dolgoznak a feladatlappal, hivatkozva a mellékelt anyagra (§17), átnézve a kiosztótáblázatokat.

A tanulók csoportokban dolgoznak.

Szabályozó. Tartsa fenn a tevékenység célját. Kommunikációs funkciók. A cél a saját definíció kialakításának képessége.

Kognitív. A tanulók kitöltik a táblázat harmadik oszlopát.

Kommunikatív.

A tanulók megfelelően használják a beszédeszközöket különböző kommunikációs feladatok megoldásához.

Kognitív.

A tanulók elemzik és rendszerezik az információkat. A tanulók 4 fős csoportokban dolgoznak. Kommunikatív.

Az anyagot fürt vagy táblázat formájában dolgozzák fel.

Eredmény : A kapott információ észlelése és asszimilációja

    Visszaverődés

Feladat: Az anyag megértésének ellenőrzése

Tanári tevékenység

Diák tevékenységek

A tanár beszámol a csoport teljesítményéről

Gyakorlat : "Határozza meg a nemzeti államszerkezet formáját."

A csoportok kártyákat kapnak a feladattal. A borítékban államok körvonalai láthatók (például Kína, USA, Franciaország).

    Határozza meg az állam nevét;

    Megjelenítés a térképen;

    Nevezze meg a fővárost;

    Határozza meg a nemzeti kormányzati rendszer formáját;

    Nevezze meg a jellemző tulajdonságokat!

Gyakorlat – Igaz vagy állítás. A tanulók lehetőség szerint kapnak feladatokat (Lásd Melléklet) Az írásbeli munka elvégzése után a tanulók kicserélik a feladatokat és ellenőrzik a feladatokat. Visszatérve a problémára – államnak tekinthető-e bármely nemzeti egyesület?

Választható feladat.

    Készíts szinkvint

    Írj egy akrosztikus verset az állapot szóval!

    Szereld szét a „tudás fáját”

Megtett intézkedések

Megalakult UUD

Minden csoport bemutatja munkája eredményét:

1. csoport – egységes állam;

2. csoport – szövetség;

3. csoport – konföderáció.

A tanulók csoportban oldják meg a feladatot.

Végezze el a feladatokat és válaszoljon a kérdésekre.

Jelöljétek egymást 2. sz

Minden tanuló egy általa választott feladatot hajt végre.

Kognitív.

Szerkezeti ismeretek a témában.

Kommunikatív.

Irányítsd a partner cselekedeteit.

Kommunikatív.

Használja megfelelően a verbális eszközöket.

Kognitív.

A megszerzett ismereteket a gyakorlatban alkalmazni.

Kognitív.

A megszerzett ismereteket alkalmazza a feladat elvégzése során.

Szabályozó.

Figyelje a tudást.

Szabályozó.

Mutasson nyitottságot a megértésben a feladat bemutatásakor.

Lecke idézet

„A Szent Római Birodalomnak nevezett állami egység nem volt sem szent, sem állam

Voltaire

Következtetés: „Ahhoz, hogy államnak nevezzük, az államnak rendelkeznie kell a jellemzőkkel, rendelkeznie kell egy államformával, egy kormányformával.”

Eredmény:

A kitűzött célok és az elért eredmények közötti megfelelés meghatározása. Kedvező tanulási környezet kialakítása, amely motiválja a tanulót a jövőbeni tanulási tevékenységekre.

    Házi feladat.

Feladat: Adjon feladatot gyakorolni, írjon esszét (témái a tankönyv 5. és 6. számú műhelyében, 17. bekezdés)

Tanári tevékenység

Megtett intézkedések

Megalakult UUD

    Végezze el a műhelyt

    Írj egy választott esszét:

„Képes lesz-e az emberiség állam nélkül meglenni a jövőben, és hogyan” vagy „Létezik-e ideális állam, és milyen?”

Felfogni és tisztázni a feladatokat

Szabályozó.

Fogadja el a tanulási feladatot, és tervezze meg annak önálló elvégzését.

Melléklet: írásbeli feladat:

1. A szuverenitás az állam függetlensége a bel- és külpolitikában.

2 A nemzetközi együttműködés az állam belső funkciója.

3 Az egységes államban független állami entitások szövetsége létezik.

4 Az állampolgárság egy személy és az állam közötti politikai és jogi kapcsolat.

5 A monarchia és a köztársaság kormányzati formák.

Társadalomismeret tanár: Slavutina Bella Borosovna

Tankönyv: „Társadalomismeret” 5. évfolyam

Az óra célja:.

Magyarázd el

Jellemez

Megkülönböztetni

Határozza meg

Tervezett eredmények:

Tantárgy:

Metatárgy:

Személyes:

értékirányelvek

UUD kialakulása:

Személyes;

Szabályozó;

Kognitív;

A dokumentum tartalmának megtekintése
„20. lecke A munka az élet alapja”

Egy társadalomismeret óra technológiai térképe

20. lecke. A munka az élet alapja

Tanulság az új ismeretek felfedezéséhez

Társadalomismeret tanár: Slavutina Bella Borosovna

Tankönyv: „Társadalomismeret” 5. évfolyam

Az óra célja:.

Magyarázd el a munkatevékenység jelentése az egyén és a társadalom számára.

Jellemez a munka, mint az emberi tevékenység egyik fő típusának jellemzői.

Megkülönböztetni a munka anyagi és erkölcsi értékelése.

Mondjon példákat a jótékonyságra és a pártfogásra!

Határozza meg saját hozzáállása a munkahelyi siker elérésének különféle eszközeihez

Tervezett eredmények:

Tantárgy: Tanuld meg: meghatározni a munka értelmét egy ember életében. Lehetőségük lesz megtanulni: a tankönyvi szöveggel dolgozni; kifejezni saját véleményét és ítéletét

Metatárgy: a kognitív tevékenység tudatos megszervezésének képessége (a cél kitűzésétől az eredmények megszerzéséig és értékeléséig);

Személyes:

értékirányelvek

UUD kialakulása:

Személyes;

Szabályozó;

Kognitív;

Lecke szakasz

Tanári tevékenység

Diák tevékenységek

Kognitív

Szabályozó

Kommunikáció

Személyes UUD

Motiváció a tanulási tevékenységekhez

Helló srácok. Az utolsó órán egy új témát kezdtünk el tanulni, emlékezzünk.

akarati önszabályozás

az önszabályozás, mint az erő és energia mozgósításának, az akarat kifejtésének (motivációs konfliktushelyzetben a választásnak) és az akadályok leküzdésének képessége

tanulási feladatot tűz ki; határozza meg a köztes célok sorrendjét a végeredmény figyelembevételével; tervet és cselekvési sorrendet készíteni

a jelentésalkotás cselekvése.

jelentésformálás, vagyis az, hogy a tanulók kapcsolatot létesítenek az oktatási tevékenység célja és indítéka között, vagyis a tanulás eredménye és a között, ami a tevékenységet motiválja, amelynek érdekében azt végezzük. A tanulónak meg kell kérdeznie: Milyen értelme és értelme van számomra a tanításnak?- és tudjon válaszolni rá;

Fejezzen ki stabil oktatási és kognitív érdeklődést a problémamegoldás új általános módjai iránt

Ismeretek frissítése, nehézségek megoldása próbatanulási tevékenységben

Nézd meg a „Mi a közös ezekben az emberekben?” című diát?

1. Beszélgetést szervez a következő kérdésekről:

- Mi az a munka? 3. DIA

- Milyen munka van? Mondjon példákat az 5-8. diára!

Kártyákkal szervezi az önálló munkát: a munkavégzés jellemzői. DIA 9-11

Elemezzünk néhány szakmát, és mondjunk példákat különböző típusú munkákra. Az első kártyán van egy táblázat a szakmákkal, a tankönyv 74. oldalán antonim jellemzők találhatók. Feladat: minden javasolt szakmához válassza ki a megfelelő jellemzőt, és írja be a táblázatba. Párban dolgozunk. Végrehajtási idő 2 perc.

Általános oktatás : az ismeretek strukturálására, a tevékenységek folyamatának és eredményeinek ellenőrzésére és értékelésére való képesség;

A modell átalakítása a meghatározó általános törvényszerűségek azonosítása érdekében

összerakós játékaik : elemzés, szintézis, összehasonlítási alapok kiválasztása.

önállóan azonosítani és megfogalmazni a kognitív

cél; általános problémamegoldó technikákat alkalmazni.

ellenőrzés, korrekció;

előrejelzés (a próbaművelet végrehajtása előtti elemzésekor);

akarati önszabályozás.

akarati önszabályozás.

az önszabályozás, mint az erő és energia mozgósításának, az akarat kifejtésének (motivációs konfliktushelyzetben a választásnak) és az akadályok leküzdésének képessége.

A kártyákkal való munka véletlenszerű ellenőrzése. DIA 10-11

A probléma helyének és okának azonosítása

Vita:

Srácok, mi a közös fogalom a munka minden jellemzőjére (fizetett munka).

– Mit ad a munka az embernek? 12. DIA

Nézze meg a diát, és folytassa a mondatokat (gazdagság, katasztrófa, mindennapi élelmiszerek, egzotikus gyümölcsök). 13. DIA

Miért hiszik azt, hogy a munka minden gazdagság forrása?

. Az óra céljának meghatározása:

Ön szerint miről kell feltétlenül beszélnünk ma, ha ezt a témát mérlegeljük? 14. DIA

Vázoljuk az óravázlatot:

a probléma felállítása és megfogalmazása.

A probléma megfogalmazása;

A kreatív és felfedező jellegű problémák megoldásának önálló megalkotása.

Óraterv készítése

1. Hogyan fizetik a munkavállalót.

2. Gazdagság és szegénység.

3. Mecenatúra és jótékonyság.

Építsen egy projektet a problémából való kilábalás érdekében

Beszélgetést szervez új anyagról.

Hogyan értékelik a munkavállaló munkáját?

3. Önálló munkát szervez, szelektív munkát végez

ellenőrzés. Munka a 2. számú kártyákkal. Annak érdekében, hogy Önnek és nekem egy teljes kérdésünk legyen a munka értékelésével kapcsolatban, az alábbi feladatot ajánlom Önnek. Be kell fejezned a mondatokat.

Apa fizetést kap a gyári munkáért

Anya kap a kisebb gyerekekért

A nagymama havonta kap

Sveta az intézetben tanul és fogad

Munkát szervez az új kifejezések elsajátítására (jótékonykodás, jótékonyság):

Hogyan gazdagodik az ember munkával?

Mi a gazdagság?

– Szegény lehet?

– Mi a mecenatúra?

- Mi a jótékonyság?

– Kinek van szüksége jótékonyságra és miért?

– Csak a gazdag lehet irgalmas?

Feladatokat határoz meg, önálló munkát céloz meg, megszervezi az ellenőrzést.

Általános oktatás :

a problémák megoldásának leghatékonyabb módjainak kiválasztása az adott körülményektől függően.

célmeghatározás tanulási feladat kitűzéseként,

tervezés, előrejelzés.

Írd le a következő fogalmakat a füzetedbe:

A gazdagság minden, ami az ember számára valamilyen hasznot jelent, amit értékel.

A szegénység az a minimális pénz és vagyon, amellyel egy személy rendelkezik.

A mecenatúra és a jótékonyság önzetlen anyagi és egyéb segítségnyújtás a kultúra, a tudomány és a rászorulók fejlődéséhez.

A bér az emberek által végzett munka díja.

Üzenetek Oroszország filantrópjairól, beleértve szülőföldjüket (A. Galimzjanov)

Az elkészült projekt megvalósítása

Általános oktatás : a szükséges információk keresése, kiválasztása, információkeresési módszerek alkalmazása; értelmes olvasás és olvasmányválasztás a céltól függően; a beszédmegnyilatkozás tudatos és akaratlagos felépítésének képessége;

összerakós játékaik: logikai érvelési lánc felépítése, elemzése, szintézise, ​​hipotézisek felállítása.

UUD problémák beállításához és megoldásához : keresési problémák megoldási módszereinek önálló megalkotása.

oktatási együttműködés tervezése kortársakkal, proaktív együttműködés az információkeresésben és -gyűjtésben; partner viselkedésének kezelése; gondolatai kifejezésének képessége.

lehetővé teszi a különböző nézőpontok lehetőségét az emberek között, beleértve azokat is, amelyek nem esnek egybe az övével, és a partner pozíciója vezérli a kommunikációban és az interakcióban.

Elsődleges konszolidáció a külső beszédben

Megszervezi a szöveggel kapcsolatos munkát és az azt követő beszélgetést a következő kérdésekről:

– Mik a szegénység okai?

partner viselkedésének kezelése;

gondolatai kifejezésének képessége

Önálló munkavégzés szabvány szerinti önellenőrzéssel

ellenőrzés a hatásmód és annak eredményének egy adott mércével való összehasonlítása formájában;

fokozat – a tanulás minőségének és szintjének felmérése; javítás

Beillesztés a tudásrendszerbe és ismétlés

Játék "Áruk és szolgáltatások".

Azt a szavakat kiáltom, hogy ha termékről van szó, le kell ülni, ha szolgáltatásról, akkor fel kell állni és fel kell emelni a kezét.

Napló(t)

Utazzon a metrón (y)

Hajvágás a fodrászatban

Társadalomtudományi tankönyv (t)

Foghúzás(ok)

Fényképalbum (t)

Kerékpár (t)

Hajvágás a fodrászatban

TV javítás

fagylalt (t)

előrejelzés (ha a tanulók önállóan azonosítják azokat a feladatok típusait, ahol új módszert alkalmaznak)

Reflexió a tanulási tevékenységekről

Megbeszélést folytat a kérdésekről.

– Fontos, hogy az ember tudja, hogy a munkája hasznos?

– Minden munka megelégedést okoz?

– Az iskolai tanulás egy diák munkája, milyen előnyökkel jár az ilyen munka?

Tanóránk a végéhez közeledik. Térjünk vissza ezekhez a kérdésekhez. Amit az óra elejére tettünk. Válaszoltunk nekik?

3. Rajzolj a füzetedbe egy három lépcsőből álló létrát, és jelöld be pipával, hogy hol voltál a téma megértésének fokát tekintve: ha mindent értettél a legmagasabb fokon, ha vannak még kérdéseid, akkor a középső lépésnél , ha nem értettél semmit, az utolsó lépésnél.

Emelje fel a kezét, ki jelölte meg magát a középső lépcsőn?

Mit szólnál a magashoz?

Alacsonyon?

4. Srácok, kit szeretnétek ma megemlíteni, aki aktívan dolgozott?

Meghatározza a házi feladatot.

Srácok, minden vállalkozás sikere nagyban függ a résztvevők helyes viselkedésétől. Ahhoz, hogy a munka segítsen a különféle emberi igények kielégítésében, kellemes tevékenység és ne teher legyen, és az eredménnyel kedveskedjen Önnek és a környezetében élőknek, be kell tartania a szabályokat.

A házi feladat kreatív lesz. Az Ön feladata, hogy alkosson 10 szabályt a jó, eredményes munkához, de nem csak szabályokat, hanem szabályokat a közmondásokban és a szólásokban.

Az elsőt már összeállítottam, írjuk le: "Ha sietsz, megnevetteted az embereket." Ez azt jelenti, hogy meg kell terveznie a munkáját, számolnia kell a befejezéshez szükséges időt és erőfeszítést.

Srácok, honnan szerezhetek információkat a házi feladatom elvégzéséhez?

(kérdezd meg a szüleidet, menj el a könyvtárba, nézz az interneten).

Köszönöm a leckét. Mindenkinek sok sikert kívánok.

Házi feladat:

9 dollár 77-79-es újramondás

általános tudományos : tudás strukturálásának képessége

akarati önszabályozás;

fokozat – a már tanultak és a még tanulnivalók azonosítása és tudatosítása a tanulókban, előrejelzés

előkészített feladatok felolvasása „Jövő szakmám”

gondolatai kifejezésének képessége

önmaga és osztálytársai értékelése

Néha úgy tűnik, hogy egyszerűen lehetetlen rekordokat összeállítani, különösen akkor, ha sok elem ok-okozati összefüggéseit kell tükröznie. Az összetett anyag nehezen illeszthető be egy lineáris táblázat oszlopaiba.

Egyszer, az 1960-as években Tony Buzan brit diákot majdnem kizárták az egyetemről. Egyszerűen nem tudta felfogni az anyagot. Aztán elment a könyvtárba, hogy megtudja, hogyan működik az agy. Fontos volt számára annak megértése, hogy az észlelési mechanizmusok hogyan hatnak az új ismeretek megszerzésére. De egyszerűen nem voltak ilyen könyvek. Tony elkezdett kitalálni a saját jegyzetelési módját. Tanulmányozta Leonardo da Vinci naplóit, és látta, hogy a zseni rajzok, szimbólumok és összekötő vonalak segítségével rögzítette gondolatait. Így alakult ki egy új jegyzetelési technika - Mind Maps.

Ez a módszer az emberi agy sajátosságain alapul. Nehéz átlátnunk egy tárgy lényegét, ha szűk korlátok között vagyunk. Ezért amikor nagy mennyiségű új anyagot tanulmányozunk, nehéz táblázatot készíteni.

A gondolattérkép fa alakú. Minden ág egy fogalom, egy ötlet. Könnyen nyomon követhető a hierarchia és a kapcsolatok a térképen. Minél több fantáziát mutat be, annál jobban emlékezni fog az anyagra.

Íme egy gondolattérkép az „Államformák” témájú társadalomismeret egységes államvizsga-tanfolyamunkról. Letöltheti ezt a térképet.

A totalitarizmust József Sztálin portréjával illusztráljuk. Demokrácia – a Szabadság-szobor. Monarchia - Monomakh kalapjával. Már egy gyors pillantás a térképre segít emlékezni, hogy milyen alapelemekből áll a koncepció.

Képzeljük el, hogy az egységes államvizsgán találkozott a 28-as feladattal, ahol részletes tervet kell készítenie az „Államformák” témában. A vizsgán elfelejtheti megjelölni a politikai rendszereket. Ám a diktátor képe jön segítségül, amiből a „totalitarizmus” és egyéb kifejezések szálként húzódnak.

Az ilyen térképeket papírra lehet rajzolni, de egy A4-es lap nagy valószínűséggel nem elég. Ezért kényelmesebb speciális programokban dolgozni. iMindMap-et használunk, fizetős. De vannak ingyenes analógok is, itt megtekintheti a gondolattérképek készítésére szolgáló különféle szolgáltatások áttekintését.

A térképezés ijesztő feladatnak tűnik. De ez gyakorlás kérdése. Miután elkészített körülbelül tíz kártyát, nem valószínű, hogy visszatér a szokásos jegyzetekhez. A gondolattérképek után az egyszerű táblázatok nehézkesnek tűnnek. Íme egy példa ugyanerre a témára Baranov kézikönyvéből a társadalomtudomány egységes államvizsgájára való felkészüléshez:



Előző cikk: Következő cikk:

© 2015 .
Az oldalról | Kapcsolatok
| Oldaltérkép