Kedves kollégák, olyan általánosító órát javaslok, amit az ABC tankönyvről a tankönyvekre való áttéréskor célszerű 1. osztályban levezetni. Irodalmi olvasmány" és az "orosz nyelv". A leckét a "Perspektíva" oktatási komplexum szerint fejlesztették ki Általános Iskola". Örülök, ha ez az összefoglaló hasznos lesz az Ön számára.
Tanár: Smirnova Marina Anatoljevna, MBOU VMR „Fedotovskaya másodlagos általános iskola»
Vologda régió, Vologda kerület, Fedotovo falu, 38-as ház
Tantárgy és tananyagok: Irodalmi olvasmány, „Ígéretes általános iskola”
Tantárgy:"Búcsú az ABC-től"
Az óra helye a témában: utolsó lecke
Az óra típusa: ismeretek általánosítása és rendszerezése
Cél: a tanulók tudásának általánosítása és rendszerezése az orosz ábécé hangjairól és betűiről.
Várható eredmény: tantárgy - megtanulják megkülönböztetni és elmagyarázni az orosz ábécé „hang” és „betűje” fogalmait, használni az orosz ábécé hangjainak kijelölésére szolgáló sémát; meta-tárgy: szabályozó – vegye figyelembe a tanár által az új oktatási anyagban meghatározott cselekvési irányelveket a tanárral együttműködve; nevelési: keresse meg a végrehajtáshoz szükséges információkat oktatási feladatokat segítségével oktatási irodalom; kommunikatív: tárgyalni és jönni általános döntés V közös tevékenységek; személyes : kognitív kezdeményezést mutatni diáktársak segítésében.
Feladatok: 1. ismételje meg az ábécét;
2. az orosz ábécé hangjaival és betűivel kapcsolatos ismeretek megszilárdítása;
3. szép és hozzáértő beszéd;
4. a tanulás iránti érdeklődés és kíváncsiság ápolása;
Felszerelés a leckéhez: média projektor, interaktív tábla, diák laptopok, tankönyvek, feladatkártyák,
Lecke szakaszok; Célok a tevékenységben hallgatók | Tanári tevékenység | Diák tevékenységek | |
1.A tanulók tudásának frissítése | Kedves srácok, nem túl szokványos leckét tartunk magunk mögött, ami alatt megtanultunk jól olvasni, verset mondani, szavakat grafikusan jelölni és még sok minden mást. Ma meghívtuk a szüleidet, mert... nagyon aktív résztvevői voltak és maradnak az Ön oktatási folyamatának. Az első iskolai könyved tanulmányozása során szerzett ismeretek mindvégig hasznosak lesznek iskolai élet. Próbáljuk meg azonosítani mai leckénk főszereplőjét (Az asztalon) a szó grafikusan titkosítva van: ABC | A gyerekek aktívan segítenek a tanárnak meghatározni és megszólalni ezt a leckét, szokatlansága. Munka közben a pár megfejti a felvételt. Olvass verset ( lásd a mellékletet) | Kognitív: Kivonat szükséges információ a tanár szavaiból Kommunikatív: Vegyen részt a feladat páros megoldásában |
2.Célmeghatározás | Milyen célt tűzöl ki magad elé a mai órán? ( DIA1 ) 1)ismétlés… 2)tanul…. 3) biztonságos... 4) fejleszteni... Válasszunk egy mottót, amivel ma fogunk dolgozni az órán: Ahhoz, hogy megoldjuk az összes problémát, amelyet ma a leckére tűztünk, még egy dologra van szükségünk, most ki kell találnod, mi az. Válassza ki szükséges betűket az ábécéből:( lásd a mellékletet) Vele az út nem jelent gondot. Vele minden kihívást mindig legyőznek. | 1)ismétlés… 2)tanul…. 3) biztonságos... 4) fejleszteni... Elszórt szavakból alkotnak közmondásokat - ÁBÉCÉ – A LÉPÉS BÖLCSESSÉGE. AKI SOKAT OLVAS, SOKAT TUD. A gyerekek kiválasztják a megfelelő betűket, és összeállítják a szót BARÁTSÁG | Személyes: felismerni képességeiket az óra feladatainak és céljainak meghatározásában Kommunikatív: Részt veszek a közmondások és szavak összeállításában Szabályozó: Kösd össze az elvégzett feladatot a tanár által javasolt példával! |
3. A megszerzett ismeretek és készségek általánosítása, rendszerezése | Srácok, mindannyian imádtok utazni, azt javaslom, menjetek vonattal ELSŐ OSZTÁLYOS(2. DIA) Fizminutka: TU-TU-TU!!! CSI-CHI-CHI!!! - Megérkezünk az első állomásra ALFAVITOVO (3. DIA) - BAN BEN ALFAVITOVO van egy terület SZAKASZ, ki lakik itt? Miben különböznek a magánhangzók a magánhangzók betűitől? Ki lakik a környéken? BELEEGYEZÉS? Kit helyezel el a gőzfürdő utcába? A hangzók sikátorába? Holtponton szilárd? A siketek körútjára? A jelek sikátorába? Az ábécé visszaállítása (párban) Forduljatok egymáshoz – dicsérjétek és/vagy szidjátok az ábécé ismeretéért. | Vonatot ábrázol. Tegyen fel kérdéseket az osztálytársaknak az ábécével kapcsolatban: 1) Miért hívták így ezt az állomást? 2) Hány betű van az orosz ábécében? 3) Mi az ábécé szó szinonimája? 4) Milyen két csoportra osztható az orosz ábécé összes betűje? A, O, U, E, I, E, E, Y, I B, V, D, D, Z, T, S, F, K, P, F, W; Párban dolgoznak, átöltözve ellenőriznek, négyen megbeszélnek. | Kognitív: tudja, hogyan kell navigálni az ábécében, válaszoljon egyszerű és nehéz kérdések osztálytársak és tanár Szabályozó: módosítani a feladatokat és értékelni a munkájukat. Kommunikatív: részt vesz a párbeszédben, együttműködik a tanár és az osztálytársak közös feladatainak elvégzésében Személyes: felismerni képességeiket a tanulásban; képesek megfelelően megítélni sikerük vagy kudarcuk okait |
4.Az önkontrollon alapuló elsődleges készségek kialakítása | Ha egy magánhangzóval kezdődő szót hall, emelje fel a kezét, ha a szó mássalhangzóval kezdődik, akkor guggoljon: vas, asztal, könyv, narancs, ablak, iskola, ló, ceruza, híd, lecke, karamell, bogár, visszhang, szamár, tábla, ceruza. | Hanggyakorlatok és fizikai gyakorlatok | Szabályozó: megjósolni a tanult anyag elsajátítási szintjének eredményeit |
5. A témában elért eredmények értékelésének kritériumainak meghatározása és prediktív önértékelés | SZÓTAG - Azt javaslom, hogy figyelmesen hallgatva írja le a füzetébe azokat a szavakat, amelyekre képesnek kell lennie. Megnevezem a szavakat, és te csak a hallott szó első betűjét írd le: Nak nek száj,n ó,És Volga,G rák,A str;b nagymama,nál nél kedves,Nak nek sebek,V ok,A rbuz. Osszuk szótagokra a szavakat, emeljünk hangsúlyt, és hangsúlyozzuk a magánhangzókat. Mi a közös ezekben a szavakban? Grafikusan címkézze fel ezeket a szavakat. Milyen szempontok alapján értékelhetjük magunkat: 1)a szavak helyes írása; 2) helyesen osztott szótagokra; 3) helyezze helyesen a hangsúlyt; | Írj szavakat egy füzetbe: könyv, alapozó. Minden szónak 2 szótagja és 2 magánhangzója van. Rajzoljon szavakat és tárgyakat grafikusan E szempontok szerint értékelik munkájukat és szomszédjuk munkáját. | Kognitív: objektumok összehasonlítása és csoportosítása ; válassza ki az eredmények összehasonlításának kritériumait és indokait Szabályozó: megjósolják a tanult anyag elsajátítási szintjének eredményeit, értékelik munkájukat és szomszédjuk munkáját |
6.Kiválasztás házi feladat | A vonatunk megérkezik az állomásra SKOROGOVERKINO - Munka a tankönyvből p. 126. vers „Hogyan tudjunk jól olvasni” | A gyerekek nyelvcsavarót választanak és olvasnak A gyerekek önállóan, párban, tetszés szerint hangosan olvasnak. D\Z közül választhat: fejből vagy kifejező olvasás | Kognitív: dolgozik vele kiegészítő irodalom, tudja, hogyan kell eligazodni a tankönyvben |
7.Reflexió | A vonatunk megérkezik az állomásra Értem, értem, segítek értem, nem tudok segíteni sok hiányosság, segítségre van szüksége | A gyerekek értékelik a munkájukat az órán a kívánt színű mosolygó arc kiválasztásával. | Személyes: képesek megfelelően megítélni sikerük és kudarcuk okait |
Alkalmazás:
1. Utoljára veszem az alapozót,
Beviszem az alapozót a tágas tanterembe.
És kedves alapozó
Mondom: „Köszönöm!
Te vagy az első könyvem,
Most már tudok olvasni
Sok könyv van a világon,
Az összes könyvet el tudom olvasni!”
2. Imádtam ezt a könyvet.
Tanulmányoztam benne a betűket.
És milyen boldogan mondhatom
3. Ősszel felvették
Az iskolába te és én.
Iskolásnak számítottunk
Az első naptól kezdve.
4. Reggel, 9.30-kor
Minden alkalommal iskolába
Húsz iskolás
1. osztályba tartozik.
5. 20 iskolás vagyunk -
Mindannyian párban sétálunk
Én az első párban vagyok.
6.Nagyon szeretek tanulni
Nem félek válaszolni.
bírom a feladatot.
Mert nem vagyok lusta .
7. Most nincs időm játékokra.
mondom nektek srácok.
Összeszedem a játékaimat
És odaadom Andriuskának.
8. Feladtam a babákat, nem akarok játszani.
Nincs sok időm, betűket tanulok.
Én magam alkotok szavakat belőlük,
Tőlük írtam: „Fű” és „Tűzifa”.
Tűzifa az úton, fű a réten.
9. Barátságosak vagyunk nyomtatott szavakkal.
Ha nem ő lenne
Sem régi, sem új
Nem tudnánk semmit .
Oktatási és módszertani készletSajátosságai: A hangok és betűk tanulásának sorrendje: Az első szakaszban a magánhangzók betűi kerülnek bevezetésre, amelyek egy-egy magánhangzó fonémát jelölnek (a, o, e, i, ы, у), majd a mássalhangzók betűit, amelyek párosítatlan fonémákat jelölnek. süketség-zöngés (m, l, n ,р,й) – hangzatos (a kifejezést nem vezetik be.
Hang-betű diagramok: Mondd ki a szót; Nevezze meg ennek a szónak a hangjait (az ábra első szintje); Olvassa el a szót szótagonként (az ábra második szintje); Hangsúllyal olvasni (ortopédiai); Hasonlítsa össze a szó hangalakját a betűalakkal (miben hasonlítanak, miben különböznek egymástól?).
Mondat – 7. o. ismerkedés a diagrammal. Meg kell fogalmazni a gyerekek körében azt a koncepciót, hogy a szóbeli javaslat elhelyezhető mondatházban, i.e. írd le. A függőleges vonalat fal, a pontot egy vár jelképezi. A háromszög alakú tető kiegészíti a ház képét.
A szöveg sajátosságai - (8-12. o.) - a szöveg figuratív elképzelésének kialakítása „házként”, amelyben a mondatok élnek és barátkoznak. Tanulja meg az egyes mondatok elkülönítését egy rövid szövegből, amelyet a tanár hangosan reprodukál, anélkül, hogy megszakítaná a sorrendet, és kapcsolja össze őket a szöveg modelljével.
Nem hagyományos szótagfelosztás - a felszálló hangzás törvénye szerint és egyben a szótag nyitottságra hajlamos: zajos + zajos zajos + szonoráló szonorikus + szonoráló mindkét hang a következő szótagra megy. Például: hat-pka, s. 75 pe-szekrény, pu-szekrény; tavasz, s. 71 eset; volna, p.98 szoláris.
Három időszak: előkészítő, fő és záró Felkészítő időszak Bevezető óra. Bevezetés a tankönyvbe. A beszéd szóbeli és írásbeli. A „Zayushkina kunyhója” mese hallgatása, beszélgetés. Mese "Kolobok". Szöveg. Ajánlat. Szó. Hogyan került a kenyér az asztalra? Szöveg, mondat, szó Hogyan került az asztalra a kenyér? Szöveg, mondat, szó. Hanglejtés. "Jó cselekedet". "Jó cselekedet". A szavak tárgyak. Élő és élettelen tárgyak. "Papagáj". Szöveg. Élő és élettelen tárgyak. „Rossz séta” Akciószavak. Beszéd és nem beszédhangok. – Az okos béka. Szavak-jelek. „Téli mulatság” „Vendégeink” Segítő szavak. Beszéd és nem beszédhangok.
Fő időszak Ennek az időszaknak a fő feladatai: a gyermekek megtanítása hallásra, hangsúlyos hangok kiejtésére egy szóban egy adott sorrendben; megkülönböztetni őket két jellemző szerint (keménység-puhaság, hangzatosság-tompaság); kódolja át őket betűkké, és fordítva fordítsa le (olvasáskor) egy szó betűformáját hangformára.
1. szakasz – a magánhangzók tanulmányozása A gyerekeknek közvetíteni kell: - a beszéd hangját a nyelv legkisebb szerkezeti és funkcionális egységeként kell érteni, amelynek segítségével a szavakat és a szóformákat megkülönböztetik; - szótag – a minimális oszthatatlan kiejtési egység, i.e. Ez egy hang vagy hangok kombinációja, amelyet a kilélegzett levegő egyetlen impulzusa ejt ki.
1. Az óra témájának meghatározása gyerekek által. 2. A szó hang-betű elemzése. 3. Egy szó lexikális jelentésének meghatározása. 4. A vizsgált hang elkülönítése egy szóban és a szóban elfoglalt helyének meghatározása. 5. Az egyes hangok intonációja és a hangok korrelációja grafikus diagrammal (kvázi olvasás). 6. Hangok korrelációja betűkkel. 7. Betű tervezése (használhatja az I-A-U rekonstrukciós technikát). 8. Az [a] hang megjelölése szögletes zárójelek és a kisbetű a segítségével. A magánhangzók tanulmányozása (13-23. o.)
2. szakasz A mássalhangzók tanulmányozása A fő korszak olvasási óráinak felépítése (bevezetés egy új mássalhangzó hang-betűbe): 1. Az óra témájának meghatározása gyerekek által. (A könyvvel való munka kezdeti készségei lapoznak) A bal felső sarokban lévő vicces kis emberke segít. 2. Ezután dolgozzon tárgyképekkel: szavak kiejtése, lexikális jelentésük meghatározása. 3. Munka a diagrammal: ezen szavak diagramjának felolvasása, az első hangok kiemelése a hanggal (például 53 esernyővel, gabonával). A keménység és lágyság különbségeinek meghatározása ugyanazon tulajdonság (ebben az esetben hang) hátterében. A hangok sematikus diagramjának készítése. (zöngés mássalhangzó, zöngés mássalhangzó, lágy).
4. A hangok és betűk kapcsolatának szabálya. A (z), (z") hangokat írásban a Z betű jelöli. A betű bemutatása: munka borítékkal - nyomtatott Z, z betűk felépítése. Felhívjuk a gyerekek figyelmét, hogy a hangokat kényelmesen lehet jelölni egy kisbetű nyomtatott szögletes zárójelben 5. Munka kétszintű sémák szerint (mássalhangzók tanulmányozásakor) 6. Háromféle szótag olvasása a szavak olvasására való felkészülés érdekében: zárt szótag kemény szótaggal a végén, nyitott szótag. elején kemény, az elején nyílt szótag lágysal (az, for, for).
7. Gyakorlat a bennük növekvő hangok fogadásakor kiválasztott, más szavakká transzformált vagy formában megváltozott szóoszlopok olvasására. (54.o.) 8. Gyakorlat olvasási gyakorlatokban és szövegekben, amelyek maximálisan gazdagok a vizsgált hangokban. 9. Varázspálca-feladatok: Az óra során néhány szót ki lehet fejteni, az óra többi része megerősítés.
Végső időszak 1. szint – kántálás, lassú ütemben. 2. szint – folyékony ortopédiai olvasás, a hangsúlyos szótag hangsúlyozásával az egész szóban. 3. szint – egy egész mondat zökkenőmentes olvasása, összpontosítva a benne lévő írásjelekre (vessző, gondolatjel) és a végén (pont, kérdőjel és felkiáltójel). 4. szint – prózai és költői műfajok koherens szövegeinek helyes, gördülékeny, gyorsított és kifejező olvasása.
Egyváltozatos betűk Minden betű, amely a következőket tartalmazza: - ovális a, b, d, o, O, f, F, yu, Yu; - egy egyenes negyed ovális ъ, ь,ы; - egy sor hurokkal, amely kisbetűs oválissá válik; A körvonalnak csak egy változata van, amely az alacsonyabb ismétlés technikáját alkalmazza egy félig ovális vonal mentén.
A betűk logikai csoportosítása 1. csoport – egy vonal, amelynek egyik oldalán görbe van. 2. csoport – sima vonal. 3. csoport – félig ovális. 4. csoport – hurokkal ellátott vonal. 5. csoport – mindkét oldalon egy görbe vonal. 6. csoport – ovális. 7. csoport – egyenes. 8. csoport – egy egyenes vonal hurokkal és egy görbével az ellenkező oldalon (4 betű - e, e, Z, N). 9. csoport – 3 betű egy negyed ovális egyenes alapján: ъ,ы,ь.
51 Logikai feladatok Konvencionális jelek: - a méret vagy a térbeli helyzet hangsúlyozása; - egy elem kiemelése zárójellel, ha az elem nem tartozik ebbe a csoportba; - a kötőjel összehasonlítási műveletet jelez: méretbeli különbség, térbeli tájolás.
A füzetírás felépítése, tartalma 1. Bevezetés a vizsgált betűbe: - nyomtatott és írott betűk összefüggése; - a gyermekek azonosítása a tanulni kívánt betűről (a kék körben); - a vizsgált betű vizuális elemeinek figyelembevétele (az első sorban); - a motorelemek figyelembevétele a rúdon;
A jegyzetfüzet felépítése, tartalma 2. A hangokról-fonémákról, mint a kimondott szó szerkezeti egységeiről alkotott elképzelések kialakítása. - szögletes zárójelben lévő hangokkal való munka - példák adása ezzel a hanggal, az egyes hangok intonációjával, jellemzőivel.
Az írásfüzetek felépítése, tartalma 3. Az írott levél vizuális képének kialakítása: - milyen elemekből áll a levél; - milyen térbeli-mennyiségi kapcsolatokban helyezkednek el benne; - betűtervezés; - csak azokat az elemeket kösse össze, amelyek megfelelnek a vizsgált betűnek (fan) (önállóan).
A füzetírás felépítése, tartalma 4. A tanár a táblán elmagyarázza a betűírás sorrendjét (A gyerekek másodszor ismételnek a levegőben). 5. Gyakorlat a betűírásban számolással: - a tanár magyaráz a táblán; - gyakorolni az írást az öninstrukciós táblázat segítségével (minden füzet végén). 6. A betűírás technológiájának elsajátítása algoritmus segítségével. - toll vagy mutató tompa végével nyomon követheti a betű elemeit a mintának megfelelően. 7. Grafikai gyakorlat egy betű motoros elemeinek és komplexeiknek algoritmus szerint, majd a teljes betű megírásában.
Az írással foglalkozó füzetek felépítése és tartalma 8. Gyakorlat a levéllel való kapcsolatteremtésre és a kapcsolat írásának gyakorlata. 9. Gyakorlatok a tanulók beszéd- és nyelvi fejlesztésére: - tantárgyi vagy cselekményillusztrációkkal kapcsolatos munka. 10. Logikai feladatok végrehajtása betűkkel. 11. Szegélyminták készítése.
Ez a lecke teljes mértékben megfelel a Szövetségi Állami Oktatási Standard követelményeinek. 1B-ben lebonyolítva UMK osztályÍgéretes Általános Iskola A formátum hagyományos - új tananyag elsajátítása, az IKT használata a formában multimédiás bemutató. Az óra céljai és terve nyitott volt a tanulók számára, konkrét és motiváló volt számukra. A szervezés tartalma, módszerei, eszközei és formái kognitív tevékenység a tanórán a kitűzött célok és feladatok teljesítésének, a tanulók fejlesztésének, nevelésének vannak alárendelve. A feladatok segítségével szélesítették a tanulók látókörét, problematikus karakter oktatási anyagok bemutatása. Megteremtették a feltételeket a hallgatók tapasztalatainak frissítéséhez, személyes kommunikációjához.
Városi oktatási intézmény "Rakityán 1. számú középiskola"
Trunova A.I.
Általános iskolai tanár
1 lecke Műveltség (olvasás) PNS
Tantárgy: Bevezető óra. Bevezetés az első oktatókönyvbe - „ABC”
Cél: határozza meg, hogy milyen ismeretek és cselekvések segítik a tanulókat iskolássá válni, előmozdítaniképződés elemi ábrázolások a szóról, mondatról és szövegről; feltételeket teremteni az UUD kialakulásához
Személyes oud: Képződés belső helyzet iskolás alapú pozitív hozzáállás iskolába, a kép elfogadása " jó tanuló"(bevezetés az intrika hőseinek, az iskolásoknak, Masának és Misának). Az új dolgok iránti oktatási és kognitív érdeklődés kialakítása oktatási anyag(orosz nyelvi egységek modelljei, szimbólumai).
Kognitív uud:Jel-szimbolikus eszközök használatának képessége (konvenciók, az orosz nyelv egységeinek modelljei). Önállóan azonosítani és megfogalmazni egy kognitív célt (poszter, amely egy célpontot ábrázol nyíllal a közepén; egy részlet E. Iljin verséből; a „Pinty” című vers).
Szabályozási uud:Tanulási feladat megfogalmazása és fenntartása.
Kommunikáció uud:Képes meghallgatni és párbeszédet folytatni. Továbbra is ismerkedjen tanárával és osztálytársaival.
Felszerelés: előadás az órán, szimbólumok a tankönyvben, projektor, vetítővászon
Az órák alatt
1. Szervezeti mozzanat.
Elhangzott a várva várt hívás,
Kezdődik a lecke!
- Nos, nézd meg, barátom.
Készen állsz a leckére?
Minden a helyén van?
Minden rendben?
Toll, könyv és füzet?
Mindenki rendesen ül?
Mindenki nagyon figyel?
Mindenki szeretne kapni
Csak az „5” jel.
A gyerekek párban, kézen fogva, hangosan, kórusban ejtik ki a szavakat
Intelligensek vagyunk!
Barátságosak vagyunk!
Figyelmesek vagyunk!
Szorgalmasak vagyunk!
Nagyon jól tanulunk!
Sikerülni fog!
Csatlakozom minden kívánsághoz, hiszek benned és tudom, hogy sikerülni fog!
2.Bevezetés az ABC tankönyvbe
Van egy fontos és szükséges könyv- ABC. Mindenki számára nagyon szükséges - még azoknak is, akik már tudnak olvasni. Első lapjait azok is „olvassák”, akik még nem ismerik a betűket.
Tekintse át a tankönyvet. mi tetszett benne?
Sok kép van? Különböző történetek?
Volt idő, amikor még senki sem hallott a levelekről, de az emberek még mindig tudták, hogyan kell információkat továbbítani egymásnak. Használták azt, ami tankönyvünk 2. és 3. oldalán volt. Nézze meg, és mondja el, mit használtak az emberek az információk továbbítására?
3. Munka a prezentációval.
Ezek rajzok. Ezeket a rajzokat fedezték fel a tudósok a köveken. Az ókori művészek a hajókon tett utazásaikról és a vadászatról beszéltek. Az írás fokozatosan a rajzoktól a képi jelek felé mozdult el. Hasonló betűt használnak ma is. Például egy oszlopon egy ilyen képtáblát látsz. Azt mondja, hogy a közelben van egy repülőtér. Ilyen jelek vannak a TV dobozán. Ezek azt jelentik, hogy törékeny, törhető tárgy van benne, és fél a víztől.
Kitalálod, mit jelentenek ezek a jelek?
4. Testnevelési perc.
5. Munka a tankönyvvel. Szimbólumok áttekintése a 2-3. oldalon
Vegye figyelembe a jeleket. Mit gondolsz, mit jelentenek?
Sok jelet látunk ezeken az oldalakon. Néhányat „modellnek” fogunk nevezni, és a második osztályban használni fogjuk. Még az olvasni tudók sem ismerik még ezeket a jeleket, és nem tudják, hogyan használják őket. Az iskolai tanuláshoz nem csak a betűket kell ismernie, hanem tudnia kell szavakat olvasni és írni. Azt is jól kell tudnod, mit jelentenek a modellek nyelvünkön. A konvenciók a tankönyv használatában is segítenek. Fokozatosan emlékezni fogunk rájuk.
6. Testnevelési perc.
7. A kognitív cél önálló azonosításának és megfogalmazásának képességének fejlesztése
Ahhoz, hogy tanulóvá váljunk, és jól teljesíthessünk az iskolában, a felnőttekhez hasonlóan célokat kell kitűznünk magunk elé az órákon és értékelnünk kell a munkánkat. Ebben a modellek és szimbólumok is segítségünkre lesznek. Ez a jel emlékeztet bennünket az óra céljára és munkánk értékelésére. Ez egy cél egy nyíllal a közepén.
Szerinted miért fog ez a jel emlékeztetni minket a lecke céljára?
Amikor célba lőnek, azt mondják: "Bárcsak eltalálnám a célt!"
8. Hallgass meg egy verset, amely a futók céljáról szól. Mi ez a cél?
Hadd jöjjön Olympiába,
Aki bátor és erős.
Békés csaták lesznek
"csatatér" stadion.
Így a legbölcsebbek döntöttek
A kézikönyv az „Ígéretes Általános Iskola” tankönyvkészlettel dolgozó tanároknak szól. Bemutat módszertani alapjai alapozó időszakban a műveltség oktatása, valamint az olvasás-írás tanításának tanórai rendszere. A kézikönyvben szereplő összes anyag megfelel az aktuális alkatrésznek állami szabvány elsődleges Általános oktatásés a „Leendő Általános Iskola” koncepciója, és teljes mértékben korrelálnak a „Az írástudás és olvasás tanítása” és a „Jegyzetfüzetek az írásról” 1., 2., 3. sz., N. G. Agarkova és Yu. A kézikönyv hasznos lehet a tanulók számára tanárképző főiskolákés egyetemek.
A kompetens írás pszichológiai alapjai.
A formáció kezdete helyesírási éberség 1. osztályban a helyesírási tájékozódás elsajátítása lesz az írás folyamatában. Érdemes odafigyelni az ortográfiai tájékozódás kialakulásának mechanizmusaira alsó tagozatos iskolásokés annak eredményeit hogyan tárolják a memóriában. A 40-es években XX század jeles neuropszichológus A.R. Luria megállapította, hogy az írást nem a vizuális képek vagy a kéz „mechanikus emlékezete”, hanem a beszédmotoros apparátus munkája szabályozza: amikor leír egy szöveget, úgy tűnik, hogy az ember diktálja magának, általában anélkül, hogy észrevenné. . Tehát az írás nem grafikán, hanem egy szó hangképen ("ortográfiai kiejtés") alapul.
A beszéd mechanizmusainak kutatása az 50-es években. XX század kiemelkedő házi pszichológus N.I. Zsinkin, tisztázza a beszédmozgások szerepét és az ortográfiai kiejtés fogalmának jelentését! Mutassunk be néhány tézist N.I. fent említett tanulmányából. Zhinkin, általunk kiosztott praktikus munka a vizsgált probléma keretein belül. Azokban N.I. Zsinkin rámutat vezető érték beszédmozgások a helyesírás tanítására: „...a helyesírás elsajátításának akut problémáját tanulmányozva sokat beszélnek különböző jelenségek, de ugyanakkor egy szintre helyezik az auditív, vizuális és motoros reprezentációt, továbbra is úgy gondolva, hogy a helyesírásban a vizuális képek játszanak a legnagyobb szerepet. Adat általános elmélet szótagok mint kiejtési egység cáfolják ezt a feltételezést. A szavak vizuális átvétele lehetetlen beszédmotoros elemző közreműködése nélkül, valamint a szavak betűkkel történő írása... A hallási ill. vizuális memória tovább teljes szavak, egy beszédmotoros elemző...".
TARTALOM
Bevezetés 3
Óra-tematikus fejlesztések 29
Előkészületi időszak 29
Főidőszak 82
1. szakasz. Betűk és magánhangzók tanulása. Hangsúly és szótag 82
2. és 3. szakasz. A zöngés páros lágy-kemény mássalhangzó hangokat jelölő betűk tanulmányozása.
Az i, ё, yu, e betűk tanulmányozása, a [th"] hang jelölése, amelyet egy magánhangzó követ a szó elején és a magánhangzók után, valamint a megelőző mássalhangzók lágyságát 132-133
4. szakasz. A páros mássalhangzót jelző betűk tanulmányozása a zöngésség és a süketség szempontjából 181
5. szakasz. A [th"] hang megjelölése írásban a "ь" és "ъ" elválasztó jelek, valamint a magánhangzó betűk kombinációival 230
6. szakasz. A páratlan, zöngétlen lágy és kemény mássalhangzó hangokat jelölő betűk tanulmányozása 236
Utolsó időszak 249
Pályázatok 257
1. függelék 257
Jelentkezés 2 260
3. függelék 265.
Ingyenes letöltés e-könyv kényelmes formátumban, nézze meg és olvassa el:
Töltsd le az ABC, 1. osztály, A műveltség és olvasás tanítása, Óra-tematikus fejlesztések, Lavrova N.M., 2011 - fileskachat.com című könyvet, gyorsan és ingyenesen letölthető.
Djvu letöltése
Ezt a könyvet az alábbiakban vásárolhatja meg legjobb ár kedvezményes szállítással Oroszország egész területén.